Dezert z odpalovaného těsta

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Dezert z odpalovaného těsta - postup přípravy

Milujete větrníky nebo žloutkové věnečky? Potom budete nadšení i z následujícího dezertu, jehož základem je odpalované těsto. Náplň pak tvoří jemný pudink se šlehačkou. Je to vskutku mimořádná lahůdka!

Začněte nejprve přípravou těsta. Do hrnce si nalijte mléko, vodu a tekutinu zahřívejte na středním plamenu. Pak v ní rozpusťte máslo a přidejte i cukr se solí. Ke konci vsypte do směsi i hladkou mouku a pravidelně těsto míchejte, než se vytvoří homogenní hmota.
Tu následně odstavte ze sporáku, nechte mírně zchladnout a posléze do ní zakomponujte mixérem vajíčka. Odpalované těsto naneste na plech s pečícím papírem, rovnoměrně rozetřete po celé ploše a dejte péct do předehřáté trouby na cca 30 minut při teplotě 180 °C.

Příprava krémové náplně a kompletace dezertu

Než se korpus upeče, věnujte se přípravě krému. V hrnci si rozmíchejte vejce spolu s krupicovým i vanilkovým cukrem, moukou, a také přilijte trochu mléka. Jeho zbylé množství přiveďte k varu v menším hrnci.

Až tekutina začne vřít, vlijte do ní vaječnou směs a míchejte do zhoustnutí. Hotový pudink odstavte, rozpusťte v něm máslo a nechte chladnout. Mezitím si ještě vyšlehejte studenou smetanu do tuhého krému a do zchladlého pudinku ji přimíchejte po částech.

Nakonec je čas na kompletaci dezertu. Upečený korpus vyjměte z trouby a po tom, co zchladne, na něj naneste krémovou náplň. Dejte na pár hodin tuhnout do lednice a na závěr přestříkejte rozpuštěnou čokoládou a karamelem.

Servírování dezertu z odpalovaného těsta

Vychlazený a ztuhlý dezert z odpalovaného těsta vyjměte z lednice, pokrájejte na menší porce a podávejte třeba s šálkem kávy anebo s čajem. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 176 hlasů
Nahlásit chybu
71 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt