Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí bramborové taštičky s povidly

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 35 minut

Domácí bramborové taštičky s povidly - postup přípravy

Neexistuje lepší způsob, jak lépe zakončit nedělní oběd, než sladkou tečkou v podobě bramborových taštiček s povidly, například podle rodinného receptu od paní Marie Kopalové. Milují je nejen děti, ale i dospělí.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Omyté brambory vložte do hrnce, přilijte studenou vodu a na mírném plameni je uvařte do měkka. Uvařené brambory sceďte a nechejte je pořádně vychladnout. Vychladlé brambory oloupejte a nastrouhejte na jemném struhadle.

2. KROK

Poté je osolte a jemně poprašte škrobem. Do připravených brambor přidejte mouku a vejce a vypracujte těsto. Vál lehce pomoučněte, aby se těsto nelepilo, a vyválejte z něj plát silný asi 0,5 cm.

3. KROK

Vykrajovátkem nebo sklenicí z těsta vykrojte kolečka. Doprostřed každého kolečka naneste lžičkou povidla a okraje těsta důkladně spojte prsty.

4. KROK

Taštičky vařte v osolené vroucí vodě 5–6 minut. Mezitím si ohřejte máslo. Uvařené a okapané taštičky vložte do teplého másla, zasypejte strouhankou a poté je ve směsi obalte. Na talíři je ještě posypte moučkovým cukrem.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů