Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí chalva ze slunečnicových semínek

4,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Domácí chalva ze slunečnicových semínek - postup přípravy

Připravit si doma chalvu je mnohem jednodušší, než ji shánět v obchodě. Ze dvou základních ingrediencí připravíte křehkou a sladkou chalvu, která vás s prvním soustem přenese do orientu.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

Slunečnicová semínka lehce opražte na suché pánvi. Opražená nechte zchladnout a poté postupně melte v domácím kutru.

2. KROK

Mletí trvá několik minut. Semínka mají nejprve podobu sypké směsi, postupným mletím se však stávají hutnou hmotou. Mixujte, dokud hmota není zcela hladká a bez kousků semínek.

3. KROK

Bílky oddělte od žloutků a společně se špetkou moučkového cukru vyšlehejte v tuhý sníh. Buďte trpěliví, šlehání může trvat několik minut.

4. KROK

Cukr nasypte do hrnce, zalijte vodou a za stálého míchání rozpouštějte při nízké teplotě. Rozpuštěný cukrový sirup vařte několik minut, dokud nezhoustne.

Tip: Správnou hustotu cukrového sirupu můžete ověřit kápnutím sirupu do studené vody. Kapka by měla lehce ztuhnout, zůstat konzistentní, ale tvarovatelná.

5. KROK

Cukrový sirup zašlehejte do sněhu z bílků. Vlívejte jej do sněhu postupně a neustále šlehejte. Měla by vzniknout jemná hladká hmota.

6. KROK

Do sněhu na závěr vmíchejte pastu z rozemletých slunečnicových semínek. Hmotu míchejte pomocí stěrky, na kterou se nebude lepit. Míchejte, dokud nevznikne homogenní hmota.

7. KROK

Formu vyložte pečicím papírem a těsto na chalvu do ní přesuňte. Vše řádně uhlaďte pomocí stěrky, přikryjte potravinářskou fólií a nechte zcela ztuhnout. Po ztuhnutí ji krájejte na jednotlivé porce.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů