Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí elixír dlouhověkosti a dokonalého zdraví z citrónu, česneku, medu a kurkumy

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Domácí elixír dlouhověkosti a dokonalého zdraví z citrónu, česneku, medu a kurkumy - postup přípravy

Med, citrón, česnek a kurkuma. To jsou ty nejúčinnější přírodní léky, které kdy spatřily světlo světa. Působí proti množením bakterií, plísní i virů, podporují funkci imunitního systému a celkově prospívají organismu. Pokud je smícháte dohromady, získáte báječný elixír života, jehož každodenní užívání rapidním způsobem podpoří vaše zdraví, krásu a celkovou vitalitu.

Citrón

Citróny jsou zázračné plody doslova nadupané vitaminem C. Jeho pravidelná konzumace dokáže urychlit metabolismus bílkovin, posiluje imunitní systém, podporuje růst a omlazování buněk, včetně vlasů, nehtů a pokožky. Zvyšuje také celkovou vitalitu a výkonnost. Použijte citrón, pokud možno s označením BIO, protože použijeme citrón i s kůrou a v té se usazují pesticidy a jiné chemikálie užívané při jejich pěstování. A ty by našemu zdraví rozhodně nijak neprospěly.

Česnek

Česnek je všeobecně považován za jeden z nejhodnotnějších darů přírody na celém světě. A to už je co říct! Má totiž velmi silné antibakteriální, protiplísňové, a dokonce i protivirové účinky. Účinně stimuluje imunitní systém a dokáže čistit tepny od vápenatých a tukových usazenin i nejrůznějších dalších škodlivin.

Kurkuma

Podobně jako česnek, i zářivě oranžový kořen kurkumy platí za jedno z nejúčinnějších přírodních léčiv světa. Má schopnost zlepšovat tělesnou obranyschopnost a celkovou odolnost, podporuje regeneraci tkání a snižuje krevní tlak, emoční napětí a deprese. A mimoto navíc i skvěle chutná! Ale pozor, kurkumin, který obsahuje, tělo dokáže vstřebat jen za přítomnosti mastných kyselin a látek obsažených v černém pepři nebo chilli papričkách. Proto je vhodné je použít společně.

Med

Má silné protizánětlivé, antibakteriální, protiplísňové i antivirotické účinky. Zlepšuje krvetvorbu, snižuje krevní tlak a reguluje cholesterol v krvi. Zlepšuje hojení a regeneraci tkání.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Před použitím citrón důkladně vydrhněte, nejlépe pastou z jedlé sody, a pak ho nakrájejte nejprve na měsíčky a ty pak na menší kousky, které vložte do hluboké mísy.

2. KROK

Vyloupejte celou paličku česneku, stroužky zbavte konců a vložte je do mísy k pokrájenému citrónu.

3. KROK

Do mísy s citrónem a česnekem vsypte jednu polévkovou lžíci kurkumy. Všechny ingredience pak rozmixujte tyčovým mixérem do hladké pasty.

4. KROK

Nakonec vše zalijte medem, promíchejte, naplňte do sterilizovaných skleniček a uzavřete. Nechte 4 až 7 dní proležet a pak užívejte 1 lžičku denně před jídlem, nejlépe ráno. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů