Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Vitaminová bomba ze sušeného ovoce pro silnější imunitu

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut

Vitaminová bomba ze sušeného ovoce pro silnější imunitu - postup přípravy

Sušené ovoce má téměř všechny vlastnosti toho čerstvého, zato ale obsahuje i více než trojnásobné množství vlákniny a antioxidantů. Ve spojení s čerstvým zázvorem a citrónem se jedná o doslova vitaminovou bombu, která prospívá celém organismu a mimo jiné dá do pořádku váš imunitní systém i trávení.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Připravte si mlýnek na maso nebo elektrický sekáček a vsypte do něj sušené fíky, neloupané mandle a rozinky a vše umelte na pastu. Poté přijdete sušené švestky (popřípadě meruňky) a vlašské ořechy a opět obojí umelte. Zázvorový kořen oloupejte a umletý jej přidejte do misky s ostatními ingrediencemi.

2. KROK

Dva citróny ponořte na 20 minut do vlažné vody s jedlou sodou a nechte je máčet, aby se z kůry vyplavily toxické látky. Poté kůru dobře vydrhněte, citróny nakrájejte na poloviny a důkladně z nich vymačkejte šťávu. Zbytek vymačkané slupky umelte v mlýnku k ostatním surovinám. Směs v misce zalijte vymačkanou citrónovou šťávou a medem a dobře vše promíchejte.

3. KROK

Hotovou ovocnou směs naplňte do čistých a sterilizovaných zavařovacích skleniček a uložte je na chladném a tmavém místě po dobu 1 až 2 dnů.

Užívejte 2 polévkové lžíce (děti od 3 let 1 čajovou lžičku) denně rozředěné vodou nebo mlékem, nejlépe jednu ráno na lačný žaludek a jednu večer před usnutím. Dejte ale pozor, tato vitaminová bomba je také vysoce kalorická, a proto to s jejím užíváním nepřehánějte, pokud si chcete udržet štíhlou linii.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů