Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí nanuky z Nutelly a banánu

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 5 minut

Domácí nanuky z Nutelly a banánu - postup přípravy

Pokud máte chuť na perfektní osvěžující dezert, vyzkoušejte domácí nanuky z Nutelly a banánu. Na jejich přípravu vám stačí jen 4 suroviny a pár minut času.

Ingredience pro:
3 kusy
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Zralé banány oloupejte, nakrájejte je na kolečka a pomocí lžíce je rozmačkejte na jemnou kaši. Poté je přendejte do mísy, vlijte do nich 200 g Nutelly a směs vyšlehejte.

2. KROK

Do jiné mísy nalijte smetanu ke šlehání a vyšlehejte ji do tuha. Poté odeberte pár lžic a vložte je do banánové směsi. Tu následně pečlivě promíchejte.

3. KROK

Banánovou směs nalijte do vyšlehané smetany a opatrně a pomalu ji promíchejte. Poté ji přelijte do cukrářského sáčku.

4. KROK

Směs nastříkejte do lahviček od jogurtových nápojů, nebo kelímků od jogurtu a poté je uzavřete a do jejich středu zapíchněte nanuková dřívka. Poté je vložte do mrazáku a nechte je ztuhnout.

5. KROK

Jakmile nanuky ztuhnou, nalijte do hrnce zbylou Nutellu a vlijte do ní olej. Směs pečlivě promíchejte a nechte ji prohřát.

6. KROK

Nanuky vyjměte z mrazáku, odřízněte dno lahviček nebo kelímků a opatrně je vytáhněte. Horkou Nuttelu nalijte do úzké nádoby, každý nanuk do ní namočte a vytáhněte ho.

7. KROK

Pár vteřin počkejte, než poleva ztuhne. Poté můžete nanuky ihned servírovat.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: Gesund und schnell

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů