Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí sýr Philadelphia ze 4 ingrediencí

3,4
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut

Domácí sýr Philadelphia ze 4 ingrediencí - postup přípravy

Domácí sýr Philadelphia poslouží jako jemná lahodná pomazánka, ale také jako dochucovadlo předkrmů nebo dezertů. Sýr připravíte rychle a jen ze 4 ingrediencí.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

V míse smíchejte zakysanou smetanu s jogurtem, citronovou šťávou a špetkou soli. Směs šlehejte, dokud se ingredience nepropojí – potrvá to přibližně 30 vteřin. 

2. KROK

Do větší mísy vložte cedník, do kterého položte plátýnko. Přes něj do mísy přelijte smetanovou směs a nechte ji odkapávat. Tvrdší hmotu v plátýnku zakryjte částmi látky, které přes sítko přesahují, položte na ni talíř a na něj misku s vodou. 

Poznámka: Zatížení zajistí, aby z hmoty vykapalo co největší množství tekutiny.

3. KROK

Mísu poté vložte na 12 hodin do lednice nebo ji tam nechte nejlépe přes noc. Následující den plátýnko rozbalte a domácí sýr Philadelphia vložte do čisté mísy, ve které ho budete skladovat. 

4. KROK

Poznámka: Výsledkem tohoto receptu je skoro 400 g sýru. Aby vám sýr co nejdéle vydržel, uchovávejte jej v lednici, v nádobě s dobře těsnícím víčkem.

5. KROK

Tip: Sýr můžete servírovat jako pomazánku s oblíbeným pečivem, ale můžete jím také plnit nejrůznější rolády.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: MaryanaTastyFood

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů