Dort s řeckým jogurtem a kávovou příchutí

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Dort s řeckým jogurtem a kávovou příchutí - postup přípravy

S kávou nemusí být jenom Tiramisu. Může být základem i klasických pečených dortů. Ty se budou skvěle hodin nejenom k typickému odpolednímu kafíčku, ale také na jakoukoliv oslavu, kde sladké nesmí chybět.
1. KROK

Začněte základními sypkými surovinami na těsto. Do nádoby nasypte mouku, dále přidejte kakao a prášek do pečiva. Vše společně důkladně rozmíchejte v tmavší směs. Do jiné míse vyklepněte všechna vejce a přisypte veškerý cukr. Vezměte ruční mixér a na vyšší výkon začněte danou směs postupně šlehat. Když se bílky a žloutky propojí a směs houstne, přidejte nejprve mléko – za stálého mixování a později také olej. Do připraveného základu těsta nasypte prosátou mouku s kakaem a práškem do pečiva. Postupně ji vmíchávejte, až vznikne těsto tekuté konzistence bez hrudek.

2. KROK

To nalijte do kulaté formy o průměru 18 centimetrů. Formu vložte do trouby rozehřáté na 170 stupňů a pečte asi 30 minut. Po vyjmutí z trouby otevřete formu a nechte základ dortu chladnout při pokojové teplotě. Vezměte nůž a podélně překrojte hotový korpus na dvě poloviny.

3. KROK

Zalijte želatinu vodou a nechte ji dle návodu nabobtnat. Mezi tím si do mísy nalijte studenou smetanu ke šlehání, vezměte mixér a na plné otáčky z ní vyšlehejte jemnou šlehačku. K ní přidejte jak řecký jogurt, tak i mascarpone a moučkový cukr. Vše smíchejte dohromady. Opět mixérem, ale už na pomalejší otáčky. Poslední fází je nalité espressa a dále poslední pomalé mixování. Želatinu rozpusťte v troše teplé vody a následně ji vmíchejte do krému.

4. KROK

Ten začnete nanášet na první spodní vrstvu vašeho korpusu. Použijte veškerý krém, uhlaďte ho do roviny a přiklopte druhou vrstvou těsta. Dejte na několik hodin tuhnout do lednice a následně už jenom vyndejte, posypte kakaem a můžete servírovat. Kávový dort je hotový.

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 617 hlasů
Nahlásit chybu
77 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Hlavní chody
Masová směs s rýží
1 hlasů
20 minut
45 minut
Hlavní chody
Pečená žebírka s bramborem a zakysanou smetanou
4 hlasů
30 minut
55 minut
Zavařování
Naložené kuřecí maso
42 hlasů
30 minut
300 minut
rychlé pokrmy
Domácí párek v rohlíku, který se stane netradiční svačinou
0 hlasů
15 minut
25 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Přílohy

Saláty