Pečené jemné banánky z PET láhve namísto zdobičky

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pečené jemné banánky z PET láhve namísto zdobičky - postup přípravy

Pár surovin a plastová láhev od vody vám stačí pro výrobu báječného cukroví z pár základních surovin. Do 10 minut máte hotovo a za chvíli se můžete radovat z famózních sladkostí z vlastní cukrářské dílny. Příprava je rychlá, snadná a neskutečně zábavná! Klidně k ní proto můžete přizvat i děti!
1. KROK

Vyndejte z lednice máslo a vajíčka, aby obojí získalo pokojovou teplotu. Mezitím můžete připravit plastovou DIY zdobičku. Sejměte víčko z půllitrové plastové láhve a nakreslete si na něj zhruba doprostřed šesticípou hvězdičku. To nejsnáze uděláte tak, že nakreslíte dva trojúhelníky přes sebe. Ostrou špičkou průmyslového lámacího nože pak hvězdičku opatrně vyřízněte tak, aby okraje výřezu zůstaly hladké. Pak víčko našroubujte zpátky na láhev.

2. KROK

Nyní můžete připravit těsto. Změklé máslo rozkrájejte na menší kostky, které vložte do hluboké mísy. Přidejte jednu sklenici cukru a stěrkou či vařečkou obojí důkladně utřete, abyste cukr zcela zapracovali do másla. K této směsi pak vyklepněte dvě vajíčka, přilijte tři čtvrtě skleničky rostlinného oleje a pokračujte v míchání, abyste získali homogenní hmotu. Práci si můžete zjednodušit tak, že namísto ručního míchání použijete elektrický šlehač.

3. KROK

K vaječné hmotě pak přisypejte prášek do pečiva a vanilkový cukr a pokračujte v míchání. Nakonec do směsi přes jemné sítko prosejte v několika krocích hladkou mouku a zpracujte hladké, nelepivé a pastovité těsto. To pak s pomocí prstů po kouskách napěchujte do připravené plastové láhve. Vzhledem k velikosti hrdla to může chvilku trvat. Můžete ale sehnat láhev třeba od ledového čaje, která má hrdlo širší a práce s ní půjde snáz.

4. KROK

Vyložte plech kusem pečicího papíru, který zafixujte v rozích kouskem másla nebo oleje. Z láhve vytlačte na papír proužek těsta a po dvou až třech centimetrech ho oddělte prstem nebo příborovým nožem. Takto vytvořte banánky po celé ploše plechu. Vložte je do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte je po dobu 10 až 15 minut. Hotové banánky nechte zchladnout, rozehřejte mléčnou čokoládu a namočte v ní polovin každé tyčinky, které nechte zaschnout na plechu, na němž se pekly. Pokud chcete, můžete čokoládové konce posypat mletými pistáciovými oříšky. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 2333 hlasů
Nahlásit chybu
83 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt