Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Drobenkový koláč plněný krémem

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Drobenkový koláč plněný krémem - postup přípravy

Pokud hledáte perfektní dezert na nedělní odpoledne, upečte si tyto nadýchané drobenkové koláče plněné jemným krémem. Podávat je můžete samotné nebo s oblíbeným čerstvým ovocem.

Ingredience pro:
4 kusy
+ -

Na kynuté těsto

Na žloutkový krém

Na drobenku

Na posypání

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Do větší mísy nalijte vlažné mléko a nasypte do něj sušené droždí a lžíci cukru. Směs promíchejte a nechte vzejít kvásek po dobu 10 minut.

2. KROK

Do kvásku nasypte zbytek cukru, hladkou mouku, sůl a vlijte do něj rozehřáté vychladlé máslo nebo olej. Poté vypracujte hladké nelepivé těsto.

3. KROK

Těsto přikryjte potravinářskou fólií a přendejte ho na teplé místo. Poté ho nechte kynout po dobu 1 hodiny. Mezitím do hrnce nalijte 3/4 mléka a nechte ho zahřát.

4. KROK

Do zbytku mléka přidejte žloutky, cukr, vanilkový cukr a škrob. Směs pečlivě promíchejte, vlijte ji do mléka a za stálého míchání ji vařte do zhoustnutí.

5. KROK

Do horkého pudinku přidejte máslo a míchejte ho pomocí metličky, dokud se nerozpustí. Poté ho nechte vychladnout.

6. KROK

Vychladlý pudink šlehejte do nadýchaného krému. Poté do něj přidejte vyšlehanou smetanu ke šlehání s 1 lžící cukru a krém ještě krátce prošlehejte.

7. KROK

Vykynuté těsto přendejte na pracovní plochu a rozdělte ho na 4 díly. Z každého dílu vytvarujte bochánek a poté ho roztáhněte pomocí prstů po placky.

8. KROK

Placky přendejte na plech vyložený pečicím papírem a nechte je kynout. Mezitím do mísy vložte studené máslo, přidejte do něj cukr a hladkou mouku.

9. KROK

Směs promíchejte a vytvořte z něj drobenku. Tu poté nasypte na vykynuté koláče. Vložte je do předehřáté trouby a upečte je dozlatova.

10. KROK

Koláče vyjměte z trouby a nechte je zcela vychladnout. Poté je rozřízněte a naplňte je připraveným krémem.

11. KROK

Nadýchaný drobenkový koláč před servírováním posypte moučkovým cukrem a můžete je podávat.

12. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

13. KROK

Videopostup krok za krokem

14. KROK

Zdroj receptu: CookBakery

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů