Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Dva nepečené dorty z kompotovaného ovoce a piškotů

Dva nepečené dorty z kompotovaného ovoce a piškotů - postup přípravy

Pokud chcete připravit lahodný nepečený dezert, ten piškotový je jasnou volbou. Skvěle ho doplní jednoduchý krém a kompotované ovoce.

Ingredience pro:
1 porce

Nepečený piškotový dort s mandarinkami

Nepečený piškotový dort s ananasem

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Nepečený piškotový dort s mandarinkami

Otevřete si kompotované mandarinky a slijte z nich šťávu. Dlouhé piškoty namočte na okamžik do 200 mililitrů šťávy a dejte je na dno formy o rozměrech 20×25 centimetrů. Vyšlehejte slazenou smetanu ke šlehání, pokud nemáte, použijte klasickou a přidejte moučkový cukr podle chuti. Přimíchejte do ní 200 gramů kompotovaných mandarinek a rovnoměrně směs naneste na piškoty.

Na krém pak naneste vrstvu z 400 gramů kompotovaných mandarinek. Připravte si želatinu, kterou rozmíchejte v 300 mililitrech šťávy z kompotu. Pak ji rovnoměrně nalijte do formy na ovoce a dejte na 2 hodiny ztuhnout do lednice.

2. KROK

Nepečený piškotový dort s ananasem

Nalijte si do misky Fantu, krátce do ní namočte dlouhé piškoty a dejte je na dno formy o rozměrech 28×28 centimetrů. Do mísy dejte smetanu ke šlehání, moučkový cukr a zakysanou smetanu. Vše vyšlehejte do hustšího krému. Do něho přidejte kousky kompotovaného ananasu, strouhaný kokos a zamíchejte.

Rovnoměrně směs naneste do formy na piškoty. Pak na její povrch nasypejte trochu mleté skořice a dejte dort na 2 hodiny ztuhnout do lednice.

3. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů