Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Dva recepty na salát z kuřecího masa

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Dva recepty na salát z kuřecího masa - postup přípravy

Saláty se vždy hodí na všelijaké oslavy jako příloha k různým pokrmům. Tyto dva jsou ovšem dobré i samy o sobě. Pokud je zvolíte jako občerstvení, rozhodně potěšíte všechny mlsné jazýčky.

Ingredience pro:
1 porce

Ananasový salát s kuřecím masem

Salát s kuřecím masem, olivami a kukuřicí

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Na oba saláty budete potřebovat vařená kuřecí prsa. Ideální je použít již ochucené maso z vývaru, pokud jej však nemáte k dispozici, uvařte maso v osolené vodě do změknutí a nechte ho vychladnout.

2. KROK

Ananasový salát: Kuřecí prsa nakrájejte na kostičky. Přesuňte je do mísy, ve které budete tvořit salát. Přidejte k nim ananas rovněž nakrájený na kostičky, kukuřici, osolte a opepřete podle chuti a promíchejte. Pak už jen smíchejte s majonézou a salát je připraven.

3. KROK

Salát s olivami a kukuřicí: Uvařené maso opět nakrájejte na kostičky a nasypte do mísy, v níž budete připravovat salát. Česnek oloupejte, nakrájejte nadrobno a přidejte jej do mísy spolu s nasekanými jádry vlašských ořechů. Dodejte konzervovanou kukuřici a nakrájené olivy. Ochuťte solí, mletým černým pepřem a spolu s majonézou důkladně promíchejte. Servírujte na talíři a posypejte nadrobno nasekanými vlašskými ořechy. Dobrou chuť!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů