Fit kuřecí salát s celerem a jablkem

ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Fit kuřecí salát s celerem a jablkem - postup přípravy

Zbylo-li vám vařené, dušené, pečené nebo grilované kuřecí maso v chladničce z předešlého dne z oběda nebo večeře, rozhodně se pro něj najde využití. A to ne jen tak ledajaké, výtečně se totiž hodí do jednoduchého a lahodného salátu, ve kterém bude hrát prim řapíkatý celer spolu s kyselým jablkem. Jemný salát nadchne každého delikátní chutí a naprosto snadnou přípravou, kterou zvládne bezpochyby i naprostý začátečník v kuchyni!
1. KROK

Základem tohoto salátu je kuřecí maso, lze použít prsní řízky i maso ze stehen. Podle druhu přípravy i použitého koření bude mít salát výslednou chuť. Je možné využít pečené i grilované maso, samozřejmě lze také připravit salát z vařeného nebo dušeného kuřecího masa. Při použití většího množství masa je nutné přizpůsobit množství připravované zálivky. Kuřecí maso nakrájejte na menší kousky a vložte do větší misky.

2. KROK

Na zálivku si připravte misku, do které dejte majonézu a přidejte řecký jogurt. Začněte míchat a poté přidejte čerstvě vymačkanou šťávu z jednoho citronu. Osolte a opepřete dle chuti, zamíchejte a dejte stranou.

3. KROK

Stonky čerstvého řapíkatého celeru omyjte a nakrájejte na drobné kostičky. Můžete je také nastrouhat najemno na ručním struhadle s většími oky, salát pak bude jemnější a bude připomínat spíše hustější dip.

4. KROK

Jablko omyjte, oloupejte a nakrájejte na kostičky, případně nastrouhejte na struhadle stejně jako řapíkatý celer. Přidejte do misky a zamíchejte. Zalijte zálivkou a můžete podávat. V případě, že jste celer i jablko strouhali, je možné je smíchat spolu se zálivkou a podávat s většími kousky kuřecího masa.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 362 hlasů
Nahlásit chybu
96 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt