Jednoduchá majonéza bez vajec

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
10 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Jednoduchá majonéza bez vajec - postup přípravy

Většina lidí majonézu kupuje a netuší, že si ji mohou jednoduše připravit doma. V té nejjednodušší verzi dokonce i bez vajec. Stačí jen dvě hlavní ingredience a výsledek bude chutnat skvěle, ať už má být využitý na cokoliv.
1. KROK

Vezměte si klasický nebo tyčový mixér a nalijte do něho veškerý olej a k němu také mléko. Ideální je kvalitní plnotučné, které by nemělo být studené, ale mělo by být pokojové teploty. Mixér zapněte a nechte obě hlavní ingredience chvíli šlehat. Po čase uvidíte že se propojují a směs už začíná lehce houstnout.

2. KROK

K olejovo-mléčnému základu přidejte citronovou šťávu, hořčici, sůl a dále také buď najemno nastrouhaný, nebo utřený, popřípadě prolisovaný česnek. Pokud nemáte čerstvý, dá se v případě nouze použít ten granulovaný. Po přidání jednotlivých ingrediencí znovu zapněte mixér a nechte ho pracovat. V této fázi už je příprava domácí bezvaječné majonézy hračkou.

3. KROK

Sledujte konzistenci a mixujte domácí majonézu do doby, než budete spokojeni. Měla by být, pokud možno hladká, jemná, ale i optimálně hustá. Pokud je stále příliš tekutá, pokračujte v mixování. Pokud dosáhnete opaku, můžete ji zjemnit trochou oleje. Následně vložte majonézu na chvíli do lednice, aby se dokonale uležela. Takto by vám měla, v uzavřené nádobě, bez problémů vydržet i několik dní, bez toho, aby se to negativně podepsalo na kvalitě.

4. KROK

Po vyjmutí ji používejte tak, jak jste zvyklí. Hodí se k bramborovému i jinému salátu, jako dip k jídlům, i jako základ pro tatarskou omáčku. I ta je na přípravu jednoduchá, stačí přidat trochu nastrouhané cibule a okurek, případně dijonské hořčice a pepře. Uvidíte, že když je základem domácí majonéza, bude i tatarská omáčka chutnat jinak. Podstatně lépe, než mnozí čekají.

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 184 hlasů
Nahlásit chybu
147 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt