Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Jednoduchá, rychlá a sladká snídaně s ovocem, kterou budete mít připravenou za pár minut

Jednoduchá, rychlá a sladká snídaně s ovocem, kterou budete mít připravenou za pár minut - postup přípravy

Chcete jednoduchou, rychlou a lahodnou snídani, která je vyvážená a dokonale nastartujte váš den? Tak vyzkoušejte tento jednoduchý recept na sladké sendviče s ovocem, které si naprosto zamilujete. Ideální poměr sladké a jemně kyselé chuti ovoce vás okouzlí ale také zasytí. Navíc se tento pokrm hodí i pro klasické ranní „nestíhače“, kteří rádi využijí každou minutku k dobru.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Veronika Macháčková

V prvním kroku si nachystejte středně velkou mísu, ve které smícháte tvaroh, cukr, fermentovanou smetanu a vanilkový cukr. Vše pořádně smícháte až vám vznikne jemná, mírně hrudková směs. Poté na menší kostky nakrájejte oloupané kiwi a přidejte jej do tvarohové směsi. Opět vše pořádně promíchejte.
Když máte tvarohovou směs s kostkami kiwi připravenou, můžete ji rovnoměrně nanést na polovinu připravených plátků sendviče nebo chleba. V případě potřeby lze použít i napůl rozkrojené rohlíky nebo pečivo, které máte k dispozici. Když máte jednotlivé plátky natřené směsí, přikryjte je druhou polovinou plátků tak, aby vám vznikly chlebové sendviče.

V dalším kroku rozbijete vejce v misce a přidáte k nim lžičku cukru a připravené mléko. To jde v případě potřeby nahradit také vodou. Vidličkou si celou směs promícháte dohladka a poté do této směsi pořádně namočíte sendviče z obou stran. Dobrý pozor si však dejte na náplň, které by mohla lehce vytéct.

V posledním kroku si na pánvičku dáte ohřát olej, na kterém poté z obou stran osmahnete připravené sendviče hezky do zlatova. Poté je pouze položíte na papírovou utěrku, která nasaje přebytečný olej a můžete podávat, Před servírování posypte práškovým cukrem a užijte si tento lahodný sladký pokrm.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů