Jednoduché domácí sušenky

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
35 minut
ČAS VAŘENÍ
14 minut
NÁROČNOST
Snadná

Jednoduché domácí sušenky - postup přípravy

Udělejte radost svým ratolestem s těmito chutnými domácími sušenkami, které jednoduše připravíte z poctivě dělaného těsta. Nepotřebujete na něj skoro žádné ingredience a vyjdou vás tedy vcelku levně.
1. KROK

Nasypejte hladkou mouku do větší mísy a přidejte k ní na kousky pokrájené máslo. Ručně obojí rozmělněte, dokud se mouka s máslem kompletně nepropojí. Do vzniklé drobenky přidejte žloutek, cukr krystal a zakysanou smetanu (či jogurt). Znovu vše ručně promíchejte a nakonec utvořte jednolité těsto.

2. KROK

To zabalte do potravinářské fólie a dejte ho do mrazáku na deset až dvacet minut. Pokud máte jen lednici, tak ho do ní dejte na cca dvě hodiny. Těsto vyjměte a na pomoučněné ploše ho vyválejte. Vykrojte z něj tvar velkého obdélníku. Poté do něj vykrojte protilehlé šikmé proužky.

3. KROK

Potřete sušenky rozšlehaným bílkem a zasypejte je cukrem. Následně sušenky různých tvarů rozložte na plech vystlaný pečicím papírem a dejte ho do trouby předehřáté na 190 stupňů. Pečte sušenky cca 13 až 14 minut. Poté máte hotovo a můžete je podávat, dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 276 hlasů
Nahlásit chybu
102 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt