Kandované jahody

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Kandované jahody - postup přípravy

Jahody patří mezi nejoblíbenější druhy ovoce. Chutnají skvěle čerstvé, ale také jako zavařený kompot nebo džem a případně také jako součást různých sladkých koláčů a jiných dobrot. Už jste ale někdy pomysleli na to, že byste vyzkoušeli jahody kandované? Je to velmi neobvyklý způsob, který ale oč je neobvyklejší, o to je lahodnější.

Čerstvé jahody důkladně umyjte, abyste je zbavili zbytků hlíny a jiných nečistot ze záhonu, a zároveň je během toho odstopkujte. Takto připravené jahody vložte do misky a na chvilku odložte stranou.
Nyní si připravte cukrový sirup. Do dostatečně velkého suchého hrnce nasypejte cukr a položte ho na kamna. Na středním ohni cukr zahřívejte tak dlouho, dokud se nezačne rozpouštět. Nechte rozpustit veškeré krystalky cukru v hrnci, přilijte k němu jeden litr vody a přiveďte sirup k varu.

Do vroucího sirupu nyní přisypejte všechny připravené a očištěné jahody, které by měly být v cukrovém roztoku úplně ponořené. Vařte jahody v cukrové vodě po dobu 10 minut a pak přes cedník opatrně slijte a nechte jahody okapat.

Připravte si plech na pečení a vyklopte na něj okapané jahody. Rozprostřete je všechny do jedné vrstvy a vložte je do trouby, kterou zahřejte maximálně na 45 stupňů Celsia. Nechte je v troubě dostatečně dlouho na to, aby úplně uschly. Hotové jahody by neměly být mokré, ale měly by být pevné, suché, ale stále pružné a vláčné.

Jakmile je dobrota hotová, připravte si sterilizované sklenice a naplňte je jahodami. Dobře je uzavřete a uchovávejte v chladu. Jahody můžete konzumovat samostatně namísto bonbónů, případně je můžete použít pro přípravu různých dortů, koláčů a jiných dezertů.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 227 hlasů
Nahlásit chybu
71 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt