Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zlaté mléko + zlatý med

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut

Zlaté mléko + zlatý med - postup přípravy

Kurkumu lze bez nadsázky považovat za zlatý poklad Východu. O jejích neuvěřitelně silných zdravotních účincích věděli ájurvédští lékaři a léčitelé už před mnoha tisíci lety a její kouzlo i dnes objevuje a potvrzuje moderní medicína a věda. Využijte zdravotních benefitů tohoto dnes již běžně dostupného koření, omlaďte svůj vzhled, shoďte kilogramy a očistěte své tělo od toxických nánosů civilizace.

Ingredience pro:
1 porce

Zlaté mléko

Zlatý med

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Zlaté mléko

1. Mléko ohřejte tak, aby bylo teplé, ale ne přímo horké. Vsypte do něj polévkovou lžíci sušené a mleté kurkumy a několik minut míchejte, dokud mléko nezačne získávat výrazně zlatooranžovou barvu.

2. Do směsi přidejte špetku mletého pepře (je lhostejné, zda použijete pepř černý, bílý nebo jakýkoliv jiný, ale nejlepší ze všech je ten červený) a lžíci medu a míchejte tak dlouho, dokud se med nerozpustí.

3. Takto připravený nápoj ihned vypijte a neuskladňujte ho na později. Pokaždé si připravte novou dávku.

Nejlepších účinků dosáhnete, budete-li jej pít každé ráno ihned po probuzení na lačný žaludek. Tuto kúru dodržujte 10 po sobě následujících dní a poté si dejte alespoň na 2 týdny pauzu.

2. KROK

Zdravotní přínosy pití zlatého mléka

Kurkuma během 10denní kúry vyčistí střeva, krev, játra i cévní systém celého těla od toxinů, nánosů cholesterolu a dalších nečistot.

Zabíjí také viry, bakterie, plísně a další nežádoucí mikroorganismy. Tlumí záněty, díky čemuž pomáhá od bolesti kloubů, navíc zlepšuje trávení a povzbuzuje metabolismus, což je užitečné při redukci hmotnosti. Ozdravením organismu celkově zlepšuje také celkové psychické naladění.

Za zmínku stojí vědecky doložená schopnost kurkumy zabíjet rakovinné buňky.

3. KROK

Zlatý med

Pokud toužíte po koncentrovanější směsi, smíchejte v misce 1 polévkovou lžíci kurkumového prášku s trochou pepře a tuto směs zalijte 100 gramy tekutého medu. Směs míchejte tak dlouho, dokud nezískáte hustou a homogenní pastu. Tu pak užívejte po jedné čajové lžičce každý den, maximálně 3 dny po sobě. Dávku zlatého medu nechte v ústech nejprve úplně rozpustit a až poté ji spolkněte.

Tato směs je velmi účinným lékem na nachlazení a na posílení oslabené imunity.

Mimoto je zlatý med ideální také na vnější použití ve formě pleťové masky, neboť zklidňuje záněty, podráždění, zarudnutí a různé vyrážky. Předchází také stárnutí pleti a tvorbě vrásek. Masku nechte působit 20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů