Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kávové koule s rumem a ořechy

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Kávové koule s rumem a ořechy - postup přípravy

O letošních Vánocích si můžete připravit klasické rumové kuličky trošku jinak. Vyzkoušejte rychlý recept paní Romany Važanské a upečte si kávové koule s rumem a ořechy.

Ingredience pro:
10 kusů
+ -

Těsto na korpus

Do upečeného korpusu

Koule

Na obalení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Všechny suroviny na korpus smíchejte a vložte do menšího pekáče, který jste si předem vymazali tukem a vysypali moukou. Korpus pečte v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 15 minut.

2. KROK

Tip: Jestli je těsto upečené, zjistíte tak, že do něj ponoříte špejli. Pokud se na špejli těsto přichytává, pečte dále. Pokud je špejle po vyjmutí z těsta čistá, máte hotovo.

3. KROK

Jakmile upečený korpus vychladne, vyjměte jej a rozdrobte ho do mísy. Následně do mísy vlijte vychladlou instantní kávu, přidejte rum a vypracujte těsto, které dejte bokem.

4. KROK

Nyní rozdrťte piškoty najemno a přelijte je rozpuštěným máslem. Do této směsi přidejte pomleté ořechy, sirup a rum a vytvořte těsto. Z těsta vytvořte kuličky, které dejte do lednice ztuhnout. 

Tip: Chcete-li, můžete místo rumu použít vaječný koňak.

5. KROK

Po vyjmutí z lednice kuličky zabalte do připraveného těsta s kávou a obalte je pomletými ořechy. Opět nechte kuličky ztuhnout a podávejte je v papírových košíčcích, které dodají cukroví slavnostnější vzhled.

6. KROK

Tip: Kuličky můžete obalit také v čokoládě a kokosu, nechat je ztuhnout a poté je obalit těstem s kávou.

7. KROK

Více autorčiných receptů najdete na jejích FB stránkách Vaříme a pečeme s Romanou.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů