Koláč s marmeládou a vlašskými ořechy

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
35 minut
NÁROČNOST
Snadná

Koláč s marmeládou a vlašskými ořechy - postup přípravy

Dnešní recept na koláč pochází ze staré kuchařky, ve které použití margarínu mělo ekonomické důvody, protože máslo se velmi těžko shánělo a bylo vzácné. Koláč je rychlý, levný a jemný, takže se vyplatí ho připravovat častěji.
1. KROK

Na těsto smíchejte v hluboké míse margarín s moučkovým cukrem, vanilkou a solí. Přidejte citronovou šťávu z poloviny citronu, mleté vlašské ořechy a minerální vodu. Až těsto dostatečně smícháte a bude homogenní, můžete přidat mouku smíchanou s práškem do pečiva. Začněte s hnětením, dokud nebude hladké.

2. KROK

Dejte si stranou 1/5 těsta a přidejte do něj 3–4 lžíce mouky, aby bylo hustší a tužší. Tuto část těsta nastrouhejte na struhadle. Těsto ručně nebo lžící rozetřete rovnoměrně na plech vymazaný margarínem. Až ho budete mít vyrovnané, můžete ho potřít vrstvou džemu podle svého výběru. My jsme použili kdoulový, protože je příjemně sladký a zároveň trochu kyselý.

3. KROK

Na vrstvu džemu rozprostřete 100 gramů opražených a nahrubo nasekaných vlašských ořechů. Těstem, které jste nastrouhali na hrubém struhadle, posypejte vršek celého koláče. Takto připravený koláč vložte do trouby předehřáté na střední teplotu a pečte po dobu 30–35 minut.

4. KROK

Jakmile bude těsto hotové a nastrouhané těsto suché a nádherně zlatavé, vyndejte plech z trouby a nechte koláč zcela vychladnout na pokojovou teplotu. Až bude koláč vychladlý, odstraňte okraje, nakrájejte a servírujte. Přejeme hodně štěstí a dobrou chuť!

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 152 hlasů
Nahlásit chybu
113 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt