Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Máslový koláč s jogurtovou náplní

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Máslový koláč s jogurtovou náplní - postup přípravy

Máte rádi koláče ze sušenkového těsta? Potom si jeden takový můžete připravit podle následujícího receptu. Máslové těsto se bude jen rozplývat na jazyku. A ta dokonale nadýchaná jogurtová náplň! Prostě vše je naprosto delikátní, tak proč neochutnat?

Ingredience pro:
8 porcí

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si utřete v míse vaječné žloutky spolu s moučkovým cukrem. Poté přidejte změklé máslo, citronovou kůru, hladkou mouku a na závěr i kypřící prášek do pečiva.
Ze všech surovin vypracujte hladké a polotuhé těsto, které rozdělte na dvě poloviny. Jednu z nich dejte na chvíli do lednice a tu druhou uložte do mrazáku (zabalte do potravinové fólie).

Příprava jogurtové náplně, kompletace koláče a jeho pečení

Dále si vyšlehejte v míse do sněhu vaječné bílky spolu s moučkovým cukrem. Nakonec ještě zakomponujte bílý jogurt a prosátou hladkou mouku. K ruce si pak vezměte menší plech či zapékací misku, vystelte ji pečícím papírem a na dno rozprostřete jeden kus chlazeného těsta.

Na něj naneste jogurtový krém a přikryjte nahrubo strouhaným druhým těstem. Vše dejte do trouby péct na cca 20 až 30 minut při teplotě 180 °C.

Servírování máslového koláče s jogurtovou náplní

Upečený máslový koláč s jogurtovou náplní vyjměte z trouby, posypte dle libosti moučkovým cukrem a po zchladnutí podávejte třeba s šálkem kávy, s čajem, kakaem i mlékem. Hodit se pak bude k porci rovněž kopeček čerstvé šlehačky, ovoce anebo vanilková zmrzlina. Přejeme vám dobrou chuť!

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů