Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Královská snídaně z vajec, rajčat a cukety

3,4
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Královská snídaně z vajec, rajčat a cukety - postup přípravy

Pokud si chcete šplhnout u své drahé polovičky, připravte jí tuto excelentní snídani – nejlépe přímo do postele! Dobrota z cuket, rajčat a vajec je sytá, lahodná a navíc nesmírně zdravá a určitě za ni sklidíte jen uznání a chválu.

Ingredience pro:
5 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Oloupejte cibuli, rozkrojte ji na poloviny a ty nakrájejte na půlkolečka.
Na kamnech rozehřejte pánev s trochou oleje. Když je horký, ztlumte oheň na střední úroveň a vhoďte na něj pokrájenou cibuli, kterou smažte dozlatova.

Rajčata nařízněte ostrým nožem dokola tak, abyste jen prořízli slupku, ale co nejméně jste narušili dužninu. Vložte rajčata do cedníku, v rychlovarné konvici uvařte vodu a přelijte s ní rajčata, z nichž se díky tomu uvolní slupka a půjde snadno stáhnout dolů.

Oloupaná rajčata pak pokrájejte na větší kousky a přihoďte je do pánve k cibuli. Dobře promíchejte, přiklopte pokličkou a vařte asi 5 minut.

Zatímco se rajčata dusí, omyjte mladé cukety, odstraňte z nich obě špičky a dužninu pokrájejte na středně velké kostky. Ty pak vhoďte do pánve k cibuli a rajčatům a promíchejte. Znovu zakryjte pokličkou a dále duste asi 10 minut.

Směs v pánvi dochuťte solí a mletým černým pepřem, přidejte sladkou papriku a sušenou bazalku a zjemněte kouskem másla. Promíchejte, vraťte zpět pokličku a dále duste dalších 5 až 7 minut, aby cuketa úplně změkla.

V tu chvíli směs zasypejte čerstvě nasekanou petrželkou a vyklepněte do pánve pět vajec, aniž byste je  promíchali, přiklopte pokličkou a nechte další 2 až 3 minuty povařit, aby bílek ztuhl, ale žloutek zůstal tekutý.

Hotovou dobrotu opatrně přeneste z pánve na talíř, zasypejte nasekanou petrželkou a ještě horkou a voňavou podávejte.

Dobrou chuť.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů