Květák na nový způsob, který vás příjemně překvapí

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
25 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Květák na nový způsob, který vás příjemně překvapí - postup přípravy

Zapečený květák se zeleninou je skvělý způsob, jak dostat do dětí mnohem více zeleniny, kterou normálně nejí. Navíc budete mít během chvilky připravenou rodinnou večeři, kterou si všichni vychutnají.
1. KROK

Nakrájejte květák na růžičky a vložte ho do velkého hrnce. Zalijte vodou a zapněte sporák. Poté dochuťte lžičkou soli a přidejte mléko. Zakryjte pokličkou a duste po dobu 5-7 minut. Nemíchejte příliš často, stačí zamíchat jen jednou. Až bude květák měkký, sundejte do ze sporáku a dejte do velké mísy. Přidejte do něj vejce a tyčovým mixérem míchejte, dokud nezískáte konzistenci květákového pyré.

2. KROK

Do květáku přidejte mouku, dochuťte solí a důkladně promíchejte stěrkou. Nyní je čas na přípravu zeleniny. Houby, zelenou i červenou papriku, cibuli, rajčata a mrkev nakrájejte na malé kostičky. Připravte si pánev. Zahřejte olej a orestujte cibuli, dokud nebude lehce hnědá. Poté přidejte mrkev a houby. Restujte dalších 7-8 minut.

3. KROK

Přidejte rajčata a pokračujte v restování dalších 5 minut na středním plamenu. Směs dochuťte solí, sušenou mátou, červenou paprikou a mletým černým pepřem podle toho, jak to máte rádi. Zeleninu důkladně promíchejte, aby se ochutily všechny kousky.

4. KROK

Do skleněné formy určené do trouby nalijte trochu oleje a vymastěte formu. Vložte do ní květákové pyré a rovnoměrně ho rozetřete stěrkou. Na květák rozložte zeleninovou směs.

5. KROK

Nakonec vše rovnoměrně zasypte nastrouhaným sýrem. Takto připravený pokrm vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečte po dobu 20 minut. Dobrou chuť!

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 308 hlasů
Nahlásit chybu
108 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt