Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Rychlý cuketový salát, který si vychutná každý, kdo drží dietu

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Rychlý cuketový salát, který si vychutná každý, kdo drží dietu - postup přípravy

Chcete si vychutnat lahodný salát, který můžete připravit za pouhých 15 minut? Dnes se na jeden takový podíváme. Jde o cuketový salát, který obsahuje nízké množství kalorií. Je ideální nejen pro všechny, kdo chtějí zhubnout, ale také pro všechny, kdo již dietu drží a chtějí si vychutnat syté jídlo bez obav o svou váhu. Jde o velmi jednoduchý pokrm, ze kterého se může stát vaše oblíbená svačina nebo lehká večeře s trochou pečiva.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Příprava cuketového salátu není vůbec složitá a zabere vám zhruba 15 minut. Vezměte jeden kilogram cukety a nakrájejte ji na tyčinky.
Do hrnce nalijte dva litry vody a přiveďte ji k varu. Jakmile začne vřít, přidejte 1 ½ lžíce soli a nakrájenou cuketu. Vařte 5-6 minut na středním ohni, aby se cuketa příjemně uvařila a zároveň ochutila díky soli.

Nyní nasekejte lístky bazalky a máty. Česnek nasekejte najemno, abyste v salátu nekousli do velkého kusu. To skutečně není příjemné.

Cuketu sceďte a vložte do mísy. Přidejte česnek, mátu, bazalku a půl lžíce mletého černého pepře. Poté do směsi nalijte tři lžíce olivového oleje a smíchejte všechny přísady dohromady, aby se vše ochutilo a propojilo dohromady.

Uvidíte, že si tuto netradiční svačinku užijí dospělí i větší děti.

Přejeme dobrou chuť!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů