Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kynuté meruňkové knedlíky sypané grankem

4,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 7 minut

Kynuté meruňkové knedlíky sypané grankem - postup přípravy

Pokud nevíte co s meruňkami, zkuste z nich udělat vynikající meruňkové knedlíky z kynutého těsta. Recept na ně nám poskytla paní Marie Kopalová.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Z mléka, droždí a lžičky cukru udělejte kvásek a několik minut počkejte, dokud nezačne pracovat. Smíchejte mouku se solí, přidejte ještě lžičku cukru, vejce a přilijte kvásek. Rukou nebo robotem vypracujte hladké, nelepivé těsto. Mísu s těstem přikryjte a nechte ho zhruba hodinu kynout.

2. KROK

Vykynuté těsto vyklopte na pomoučněný vál a rozdělte na stejné díly. Z každého udělejte placičku, dejte doprostřed vypeckovanou meruňku (můžete zkusit přidat i kousek čokolády) a zabalte do knedlíku. Je důležité co nejlépe „utáhnout“ spoje. Místo meruněk jde použít i jiné vhodné ovoce.

3. KROK

Nechte knedlíky ještě chvilku kynout. Poté je vložte do vroucí vody a vařte 5 až 7 minut podle velikosti. Hotové knedlíky propíchněte vidličkou. Můžete je posypat čím chcete, skvělé jsou sypané Grankem.

4. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů