Lahodné ananasové kroužky z cukety. Rozdíl však nepoznáte

ČAS PŘÍPRAVY
minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Lahodné ananasové kroužky z cukety. Rozdíl však nepoznáte - postup přípravy

Milujete zavařený ananas nebo máte chuť na opravdu hodně dobrý kompot? Připravit si jej můžete naprosto jednoduše, a to dokonce bez použití tohoto exotického ovoce. To se dá totiž snadno nahradit něčím, co by možná málokdo čekal – cuketou. Ve výsledku se však není čemu divit, protože se jedná o velmi chutnou a šťavnatou plodinu, která svou dužinou ananas připomíná. Chuť však také nebude problém, a nakonec ani nebudete vědět, zda máte cuketový kompot, nebo ten pravý ananasový.

Když máte veškeré ingredience připraveny, je celý postup velmi jednoduchý. Prvním krokem bude oloupání a umytí cuket. Ty vybírejte, pokud možno, menší a mladé, mají pak pevnější dužinu a nebudou se rozpadat. Poté je nakrájejte na kolečka, která budou alespoň 1,5-2 cm tlusté. Poté z každého kolečka vyřízněte střed a zbavte cuketu všech semen.

Když máte práci s krájením cukety hotovou, je čas na přípravu lahodného sladkého sirupu. Do středně velkého hrnce nalijete ananasový džus a přidáte cukr. Poté celou směs dle potřeby a vlastní preference dochutíte vanilkovým extraktem nebo vanilkovým cukrem a kyselinou citrónovou. Pokud se vám však zdá málo výrazná, můžete na podtržení chuti použít ananasový extrakt.
Celou směs necháte chvilku povařit a poté do ní postupně vložíte kolečka cuket. Ty v sirupovém nálevu pořádně otáčejte, aby hezky nasákly šťávu. Na mírném ohni vařte asi 15 až 20 minut, dokud kolečka mírně nezměknou. Nakonec je rovnoměrně uložte do čistých sterilizovaných pohárů a nalijte až po okraj sladký ananasový sirup. Pořádně zavíčkujte a nechte zchladnout na pokojovou teplotu.

Skladovat můžete téměř kdekoliv, nejlépe však ve spížce, bez přímého slunečního světla a s teplotou pod 25 stupňů. Použít se tyto cuketové ananasy dají jak na koláče či různé druhy moučníků, tak jako kompot k hlavnímu jídlu nebo jako mlsnutí kdykoliv, kdy dostanete chuť. Navíc se jedná o zdravou zeleninu, bohatou na vitamíny a minerály. V ananasovém převleku ji však budou milovat i děti a vybíravci.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 80 hlasů
Nahlásit chybu
95 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Dezerty, moučníky, sladkosti
Nejjednodušší jemný dezert z kondenzovaného mléka a smetany
1 hlasů
10 minut
17 minut
Hlavní chody
2 recepty na vepřové maso zapečené s bramborem
0 hlasů
minut
minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Podzimní jogurtová bábovka s jablky a rozinkami
1 hlasů
20 minut
40 minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Jemný koláč s jablkovou náplní ochucenou skořicí a hřebíčkem
0 hlasů
40 minut
35 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty