Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Linecké sušenky s marmeládou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Linecké sušenky s marmeládou - postup přípravy

Linecké sušenky s marmeládou patří k nejoblíbenějšímu a zároveň nejkřehčímu vánočnímu cukroví, které zaujme chuťové pohárky snad každého milovníka sladkého cukroví. Kromě lahodné chuti mají linecké sušenky také nádherný sváteční vzhled.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

Ve větší míse vyšlehejte máslo s cukrem a vanilkovým cukrem do pěny. Přidejte celé vejce a pokračujte ve šlehání, dokud se všechny ingredience nespojí.

2. KROK

Vsypte jemně mleté mandle i mouku a vypracujte hladké těsto. Těsto zpracovávejte rukama, dokud nebude homogenní, bez hrudek másla či mouky.

3. KROK

Těsto zabalte do potravinářské fólie a uložte do chladničky minimálně na 1 hodinu. Vychlazené těsto vyválejte na pomoučené pracovní ploše na placku silnou asi 5 mm. Vykrajujte požadované tvary, které bude možné jednoduše slepit marmeládou.

4. KROK

Vykrájené sušenky přesuňte na plech vyložený pečicím papírem. Pečte v troubě vyhřáté na 180 °C po dobu asi 8 minut. Sušenky by měly lehce zezlátnout.

5. KROK

Ještě teplé posypte vrchní díly moučkovým cukrem. Jednotlivé sušenky slepujte pikantnější marmeládou. Doporučujeme šípkovou anebo rybízovou.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Kuhanje je zabavno

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů