Majonéza bez vajec

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
5 minut
ČAS VAŘENÍ
0 minut
NÁROČNOST
Snadná

Majonéza bez vajec - postup přípravy

Domácí majonéza je zdravější variantou té kupované, někomu se ale nelíbí představa konzumace syrového vejce v jejím složení. Pro ty je tu skvělý recept na majonézu z mléka, která se bez vajec úplně v pohodě obejde.
1. KROK

Na výrobu domácí majonézy z mléka budete potřebovat tyčový mixér a úzkou a vysokou nádobu, která se obvykle dodává v balení společně s ním. Do této nádoby nalijte mléko a na něj olej. Tyto dvě kapaliny budou přirozeně držet odděleně jedna na druhé.

2. KROK

Do kapalin ponořte tyčový mixér, který přitiskněte úplně ke dnu nádoby a začněte vysokou rychlostí šlehat. Pokračujte ve šlehání 1 minutu, aniž byste s mixérem pohnuli ode dna. Jakmile uvidíte, že směs začíná houstnout, pomalu mixér zvedejte a začněte s ním za stálého mixování pohybovat směrem nahoru a dolů. Tímto způsobem majonézu šlehejte další 1 minutu.

3. KROK

V tuto chvíli byste měli mít v nádobě hustou a nadýchanou majonézu, která je však bez chuti. Proto do směsi přidejte půl lžíce soli, totéž množství plnotučné hořčice, dvě lžíce jablečného octa a vše znovu dobře promixujte.

Pokud chcete, můžete použít i další přísady, jako jsou třeba kyselé okurky, kapary, pepř nebo třeba nakládanou červenou papriku. V tu chvíli získáte ochucenou tatarskou omáčku.

4. KROK

Před podáváním dejte majonézu na 30 minut do lednice vychladit. V uzavřené sterilizované nádobě ji můžete uchovávat až 4 dny bez ztráty kvality.

5. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 399 hlasů
Nahlásit chybu
132 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt