Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Plněný bramborový koláč se sýrem a cibulí

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 50 minut

Plněný bramborový koláč se sýrem a cibulí - postup přípravy

Pokud očekáváte návštěvu, překvapte je plněným slaným bramborovým koláčem, který si můžete naplnit podle svého gusta. Tento pokrm můžete servírovat jako hlavní chod nebo slanou pochoutku.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Brambory oloupejte a nastrouhejte je na hrubém struhadle. Vložte je do mísy, zalijte je studenou vodou a propláchněte je. Poté je sceďte a nechte okapat.

2. KROK

Cibuli očistěte a nakrájejte na tenké proužky. Na pánvi rozehřejte olej a osmažte ji. Papriku omyjte pod tekoucí vodou, zbavte ji semeníků a nakrájejte na plátky. Poté ji přidejte do pánve, dochuťte solí, promíchejte a směs smažte do zlatova.

3. KROK

Sýr nastrouhejte na hrubém struhadle a dejte ho stranou. K okapaným bramborám přidejte kukuřičný škrob a rozkvedlaná osolená vejce. Poté směs důkladně promíchejte.

4. KROK

Na pánvi rozehřejte olej a úhledně na ni rozprostřete polovinu bramborového těsta. Posypte ho 50 g sýra a přidejte směs cibule a papriky. Poté přidejte zbytek sýra a bramborového těsta a opět ho uhlaďte.

5. KROK

Koláč přikryjte poklicí a duste ho 10 minut. Poté ho pomocí talířku obraťte a duste ho pod poklicí 15 minut. Nakonec poklici sundejte a koláč smažte ještě 5 minut. Poté koláč vyndejte z pánve a můžete ho ihned podávat.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Erstaunliche Rezepte

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů