Marocké palačinky

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Marocké palačinky - postup přípravy

Marocké palačinky jsou neotřelou variací na českou klasiku, přičemž díky vyladěné kombinaci droždí a prášku do pečiva jsou mnohem nadýchanější a plné bublinek. Ty jim navíc dodávají velice zajímavý vzhled, jemuž jen málokdo, kdo si rád dopřává sladká jídla, dokáže odolat.

Návod na přípravu:Připravte si hlubokou mísu a nasypejte do ní mouku, krupici, cukr, sušené droždí, prášek do pečiva a špetku soli. Všechny suché přísady dobře promíchejte.
Do směsi přidejte změklé máslo při pokojové teplotě, vaječné žloutky a tenkým proudem přilijte vodu, kterou jste předem trochu ohřáli (nemusí být vroucí ani horká, stačí teplá). Všechny přísady elektrickým šlehačem šlehejte asi 1 až 2 minuty. Pak zakryjte čistou utěrkou a nechte na teplém místě stát asi 1 až 1,5 hodiny.

Když těsto dostatečně vykyne a vytvoří se v něm bubliny, je připravené na další zpracování. Postavte na kamna pánvičku, na sucho ji vyhřejte a ztlumte oheň na minimum.

Vykynuté těsto jemně promíchejte a nalijte jednu naběračku na pánev tak, abyste vytvořili tenkou placku. Smažte na mírném ohni pouze z jedné strany tak dlouho, dokud palačinka celá neztuhne, opatrně ji sejměte z pánve a dejte osmažit další.

Takto postupujte se zbytkem těsta. Během smažení uvidíte, jak se na povrchu palačinky krásně rýsují a praskají bublinky, které vytvářejí nádhernou krajku.

Palačinky podávejte se svým oblíbeným džemem, anebo zalité sladkou omáčkou, kterou připravíte tak, že smícháte 50 gramů rozpuštěného másla se 70 gramy tekutého medu.

Ta chuť je prostě dokonalá!

Dobrou chuť.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 2008 hlasů
Nahlásit chybu
139 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt