Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Míchaný zeleninový salát zavařený na zimu

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Míchaný zeleninový salát zavařený na zimu - postup přípravy

Tento míchaný zeleninový salát vám v zimě zaručeně přijde k chuti. I po ročním skladování bude chutnat jako čerstvý a poslouží jako zásobárna vitamínů.

Ingredience pro:
3 sklenice
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Před přípravou namočte okurky do studené vody a nechte je máčet 3 hodiny. Poté každou důkladně osušte papírovými utěrkami, zbavte je obou konců a zbytek nakrájejte na silnější proužky. Rajčata nakrájejte na měsíčky a papriky zbavené jádřinců nakrájejte na proužky.

2. KROK

Přidejte také cibuli nakrájenou na půlkulaté proužky, stroužky česneku nakrájejte na plátky a všechny bylinky kromě bazalky nasekejte nadrobno. Všechny druhy zeleniny vhoďte do velkého hrnce, posypejte je dvěma polévkovými lžícemi soli, přidejte slunečnicový olej a celé lístky bazalky. Vše důkladně promíchejte a nechte 1 hodinu stát, přičemž po 30 minutách směs znovu promíchejte.

3. KROK

Odleželou směs zeleniny naplňte do čistých a sterilizovaných sklenic o objemu 1,5 litru. Do sklenic rozdělte šťávu, která se v hrnci uvolnila ze zeleniny, a přidejte do každé sklenice 1,5 lžičky cukru a octa.

4. KROK

Sklenice uzavřete, vyrovnejte je do zavařovacího hrnce, jehož dno vyložte čistou utěrkou, a zalijte je studenou vodou, která by měla dosahovat asi do dvou třetin výšky sklenic. Vodu přiveďte k varu, mírně snižte žár a nechte salát zavařovat 45 minut (sklenice o objemu 1 litr sterilizujte 35 minut).

5. KROK

Zavařený salát nechte otočený dnem vzhůru vychladnout pod teplou přikrývkou. Poté ho uložte na tmavém a chladném místě, kde vydrží bez problémů déle než rok.

6. KROK

Pokud hledáte inspiraci na zavařování, přidejte se do naší FB skupiny Sezónní recepty, zavařování.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Schneller Koch

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů