Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Mini dortíky s máslovým krémem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Mini dortíky s máslovým krémem - postup přípravy

Pokud vás čeká rodinná oslava a vy nevíte, jaký dezert připravit, vyzkoušejte recept na tyto mini dortíky s máslovým krémem. Ozdobit je můžete cukrovou posypkou, lentilkami, čokoládou, ovocem nebo jedlými květy.

Ingredience pro:
12 porcí
+ -

Na těsto

Na krém

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Máslo pokojové teploty vložte do mísy, přisypte do něj cukr a sůl. Směs lehce vyšlehejte, přidejte do ní zakysanou smetanu a vmíchejte ji do směsi.

2. KROK

Do směsi postupně zašlehejte vaječné bílky a mléko. Nakonec do těsta po lžících zašlehejte prosátou hladkou mouku s kypřicím práškem do pečiva.

3. KROK

Formu na muffiny vyložte papírovými košíčky a těsto do nich nalijte. Poté je přendejte do předehřáté trouby na teplotu 170 °C a pečte je přibližně 20 minut.

4. KROK

Formu vyjměte z trouby a košíčky nechte zcela vychladnout. Mezitím dejte do mísy změklé máslo a vyšlehejte ho do pěny, přibližně 4–5 minut.

5. KROK

Do vyšlehaného másla nasypte polovinu cukru a vanilkový extrakt. Směs šlehejte, dokud se všechny suroviny dokonale nespojí.

6. KROK

Do směsi nasypte zbytek cukru, mléko a pečlivě vše vyšlehejte. Poté krém přendejte do cukrářského pytlíku s ozdobnou špičkou.

7. KROK

Máslový krém nastříkejte na vychladlé košíčky. Dezert poté můžete ihned servírovat. Před podáváním dortíky můžete ozdobit jedlými květy, čokoládou nebo dle vlastní fantazie.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: MaryanaTastyFood

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů