Recept na domácí majonézu, kterou snadno a rychle připravíte doma

ČAS PŘÍPRAVY
10 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Recept na domácí majonézu, kterou snadno a rychle připravíte doma - postup přípravy

Dnes se podíváme na recept na domácí majonézu. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších omáček, kterou používáme do salátů. Někdo ji má za škodlivou pochutinu. Při nadměrné konzumaci to tak může být, ale stejnou věc bychom mohli říct o mnoha dalších surovinách. Připravte si domácí recept z dostupných ingrediencí a nebudete litovat.
1. KROK

Připravte si hlubokou, úzkou nádobu, ve které budete majonézu připravovat. Potřebovat budete také tyčový mixér. Opatrně do nádoby rozklepněte vejce. Dávejte ale pozor, aby se nepoškodil žloutek. Přidejte rafinovaný rostlinný olej, olivový olej, ocet nebo citronovou šťávu. Poté přidejte také hořčici, sůl, cukr a mletý bílý pepř.

2. KROK

Malý tip pro dokonalou majonézu. Objem olivového oleje by měl být maximálně ¼ celkového množství oleje, který použijete na majonézu. Pokud ho použijete více, majonéza bude hořká. Vinný ocet můžete také nahradit jablečným octem nebo citronovou šťávou, pokud nemáte žádný druhy octu po ruce. Chuť těchto surovin je velmi podobná a budou všechny fungovat stejně dobře.

3. KROK

Nyní vezměte do ruky tyčový mixér a ponořte do ke dnu mísy. Zakryjte žloutek, zapněte ho na plnou rychlost a nezvedejte, dokud minimálně polovina směsi nezbělá. Následně pomalu mixér zvedněte a pokračujte v mixování, dokud nezískáte dokonale hladkou a krémovou konzistenci. Proces a délka výroby majonézy bude záviset především na vlastnostech vašeho mixéru.

4. KROK

Provensálská majonéza s olivovým olejem bude nádherně jemná, lahodná a hladká. Navíc ji připravíte za pouhé 3 minuty, pokud máte výkonný mixér. Měli byste získat hustý a velmi chutný produkt, který se bude dokonale hodit do salátů i sandwichů.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 267 hlasů
Nahlásit chybu
124 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt