Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Mléčná zmrzlina s bílou čokoládou

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Mléčná zmrzlina s bílou čokoládou - postup přípravy

Domácí mléčná zmrzlina okouzlí nejen vás, ale hlavně děti. Užívejte si léto spolu s chladivým osvěžením ve formě lahodné domácí zmrzliny.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Marie Möglichová
1. KROK

Vajíčka rozklepněte a oddělte bílky a žloutky. Bílky si schovejte do jiného receptu a žloutky si ve větší míse smíchejte s mlékem. Do směsi přidejte cukr a řádně vše promíchejte. Přidejte sušené i kondenzované mléko a směs rozmíchejte do hladké konzistence.  

2. KROK

Obsah misky přendejte do hrnce a za stálého míchání ji lehce povařte. Rozlámejte bílou čokoládu a v hrnci ji nechte rozpustit.

3. KROK

Obsah hrnce nalijte přes cedník do misky s vyššími okraji, zakryjte ji potravinářskou fólií a nechte ji odpočinout.  

4. KROK

V druhé misce vyšlehejte šlehačku a přidejte ji do mléčné směsi. Vše důkladně promíchejte a poté nechte v mrazáku zmrznout.  

5. KROK

Nakonec do pohárů dejte několik kopečků hotové zmrzliny a podávejte. Lze ji ozdobit například ovocem, čokoládovým či jiným toppingem nebo drcenými ořechy. 

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Gesund und schnell 

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů