Mramorový koláč

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
35 minut
NÁROČNOST
Snadná

Mramorový koláč - postup přípravy

Zná to asi každý. Náhle se dozvíte, že přijede nečekaná návštěva na kávu. Čím ji ale takto narychlo pohostit? Vsadit můžete třeba na snadný mramorový koláč z piškotového těsta, který je díky zakysané smetaně velmi jemný a šťavnatý.

Nejprve si ve velké míse vyšlehejte do pěny vejce spolu s krupicovým cukrem. Poté přilijte rozpuštěné máslo a vložte i zakysanou smetanu, v které jste předtím rozmíchali jedlou sodu.
Nakonec ještě vsypte prosátou polohrubou mouku a vypracujte hladké polotekuté těsto. To rozdělte na dvě stejně objemné poloviny. Do jedné z nich nakonec přimíchejte kakaový prášek. Světlé těsto pak ještě ochuťte vanilkovým extraktem.

Vrstvení těst do formy na koláč a fáze pečení

Až budete mít vanilkové a kakaové těsto hotové, pusťte se do kompletace koláče. K ruce si vezměte kulatou formu a vystelte ji pečícím papírem. Pak pomocí lžíce vrstvěte těsta střídavě na sebe. Takto dejte vše péct do trouby na cca 35 minut při teplotě 170 °C.

Servírování mramorového koláče + tipy na závěr

Upečený mramorový koláč z piškotového těsta vyjměte z trouby a nechte zchladnout na plotně. Podávat jej můžete například s kopečkem šlehačky anebo s domácí ovocnou zavařeninou.

Z piškotu lze vytvořit i chutný dortík. Stačí ho jen rozříznout na dva pláty, potřít oblíbeným krémem a přelít čokoládovou polevou. K porci zákusku si dopřejte třeba šálek kávy, teplý čaj anebo horké kakao. Možné je dozdobit koláč i čerstvým ovocem typu borůvky, jahody, meruňky, banány, maliny a podobně. Ostatně ovoce můžete zakomponovat i do samotného těsta před pečením. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 209 hlasů
Nahlásit chybu
122 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt