Taštičky plněné pórkovou směsí

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Taštičky plněné pórkovou směsí - postup přípravy

Jakmile člověk chystá oslavu či sešlost s kamarády, je potřeba mimo jiné zařídit i pohoštění. To ovšem není vždy jednoduché, zvláště když je hostů hodně. Zachránit vás mohou tyto plněné taštičky, jichž na jeden zátah můžete upéct až 72 kusů.
1. KROK

Do větší mísy nalijte vodu, teplé mléko, přisypejte cukr, suché droždí a důkladně promíchejte metličkou. Dále přidejte rostlinný olej, skoro všechnu hladkou mouku, sůl a vše promíchejte stěrkou. Po chvíli dodejte zbytek mouky a těsto již nyní zpracujte ručně. Výsledné těsto by mělo být nelepivé a jednolité. Dejte jej do mísy, zakryjte ji pokličkou a nechte jej kynout okolo 45 minut v teple.

2. KROK

Mezitím se vrhněte na přípravu náplně. Pórky podélně rozkrojte a nakrájejte na tenké proužky. Na pánvi si rozehřejte olivový olej a dejte je smažit do změknutí. Poté přidejte rajčatový protlak, mletý černý pepř, mletou sladkou papriku, sůl a vše dohromady promíchejte. Ještě chvíli smažte a náplň máte hotovou.

3. KROK

Z vykynutého těsta rukou odstraňte přebytečný vzduch a přendejte jej na pomoučněnou pracovní plochu. Vytvarujte z něj větší „knedlík“ a rozdělte na 8 stejných dílů. Z těch vytvořte menší bochánky. Položte je na tác, zakryjte potravinářskou fólii a dejte stranou. Vždy vytáhněte jen jeden bochánek na zpracování a zbytek nechejte přikrytý. Vytažený bochánek vyválejte do velké a tenké placky, naplňte směsí z pórku, přidejte nastrouhaný sýr a srolujte do dlouhého provazu, prsty pečlivě utěsněte všechny spoje.

4. KROK

Postup opakujte se všemi bochánky, srolované těsto následně umístěte na plech jedno vedle druhého. Nyní jej nakrájejte na kostičky 8x9. Jedno vejce rozklepněte do misky, rozšlehejte a pomažte jím všechny vzniklé taštičky. Posypejte sezamovými semínky a vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů péct 30 minut dozlatova. Poté můžete okamžitě podávat, dobrou chuť!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 212 hlasů
Nahlásit chybu
100 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt