Nadýchané marmeládové šneky s rozinkami

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
150 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nadýchané marmeládové šneky s rozinkami - postup přípravy

Připravte si tyto dokonale nadýchané sladké šneky s marmeládou. Je to skvělá svačina do školy či na cesty pro děti i dospělé, po které se jen zapráší.
1. KROK

Do větší mísy nalijte teplé mléko. Přidejte oba cukry a droždí. Promíchejte. Poté přidejte odměřený olej. Rozklepněte vajíčko a oddělte bílek od žloutku. Do mísy přidejte pouze bílek. Opět dobře promíchejte a za stálého míchání přisypte prosátou mouku spolu se špetkou soli. Míchejte, dokud nevznikne hustá hmota. Zpočátku použijte vařečku, později si pomůžete rukama.

2. KROK

Výsledné těsto by mělo být krásně hladké a nadýchané a nemělo by se vůbec lepit. Nechte ho v míse vykynout přikryté potravinářskou folií jednu až dvě hodiny, dokud nezvětší svůj objem zhruba na trojnásobek původní velikosti. Těsto rozdělte na sedm stejně velkých dílů. Vyklepněte je na vál a posypte trochou mouky.

3. KROK

Bochánek jeden po druhém rozválejte válečkem na tenký kulatý plát. Měly by být stejně velké. Vezměte jeden z nich, potřete trochou rozehřátého másla a posypte trochou škrobu. Přiklopte dalším plátem a postup opakujte. Takto postupujte, dokud nejsou všechny pláty naskládané na sobě.

4. KROK

Nechte „koláč“ deset minut v lednici. Poté ho přesuňte na vál a rozválejte válečkem na co nejtenčí plát. Potřete ho marmeládou a posypte rozinkami. Plát těsta srolujte do dlouhé rolády. Vezměte tenkou a pevnou niť, vsuňte ji pod roládu, nahoře překřižte a zatáhněte, abyste z rolády odkrojili asi centimetr tlustý plátek. Jednotlivé šneky rozložte na plech, trochu rozválejte a potřete nejprve trochou rozpuštěného másla, následně žloutkem rozmíchaným s trochou mléka. Pečte asi 20–25 minut na 170 °C.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 541 hlasů
Nahlásit chybu
132 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt