Chutný moučník z listového těsta

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Chutný moučník z listového těsta - postup přípravy

Každá zaneprázdněná hospodyňka ocení jednoduchý a rychlý recept na sladký moučník. Inspirujte se tedy následujícím receptem, ke kterému potřebujete prakticky jen pět běžně dostupných ingrediencí.

Začněte tím, že si pomocí rádla na pizzu rozdělíte rozválené listové těsto na cca 12 až 16 stejně velkých kostek. Poté každý kus potřete mlékem, položte na plech s pečícím papírem a dejte péct do trouby na cca 25 minut při teplotě 180 °C.
Příprava krémové náplně, kompletace zákusků a jejich tuhnutí v lednici

Nyní si připravte krémovou náplň do listového těsta. V středně velké míse si vyšlehejte studenou smetanu do tuhého sněhu. Poté přidejte již uvařený vanilkový pudink a promíchejte metličkou anebo mixérem na nízký stupeň.

Hotový krém přeneste do cukrářského sáčku. V další fázi můžete začít kompletovat zákusky. Upečené kostky z listového těsta rozřízněte na dva plátky a ten spodní naplňte sněhem ze smetany a pudinku.

Přiklopte druhým plátem, posypte moučkovým cukrem a máte hotovo. Jednotlivé porce naskládejte na tác, přikryjte potravinovou fólií a dejte chladit alespoň na hodinu do ledničky.

Servírování moučníku z listového těsta

Řádně vychlazené kostky z listového těsta vyjměte z lednice a podávejte například s šálkem kvalitní kávy anebo s čajem. Vhodné bude k porci zákusku i čerstvé ovoce typu jahody, rybíz, borůvky či  maliny. Přejeme dobré chutnání.

Různé variace krémové náplně

Pokud nemáte příliš v oblibě vanilkovou příchuť, můžete do vyšlehané smetany zakomponovat třeba vařený čokoládový anebo karamelový pudink. Možné je přidat i karamelizované kondenzované mléko.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 348 hlasů
Nahlásit chybu
57 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt