Nadýchaný koláč Aniko s vanilkovým krémem a šlehačkovým topingem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nadýchaný koláč Aniko s vanilkovým krémem a šlehačkovým topingem - postup přípravy

Dokonalé dezerty nemusejí být nutně složité! Dobrým příkladem tohoto pravidla je neuvěřitelný domácí koláč na plech jménem Aniko, který se pyšní snad všemi chloubami, které jen dezert může mít. Vláčné těsto, jemný pudink a nádherná šlehačková čepice. A čokoláda, ta nikdy nesmí chybět!
1. KROK

Plech nebo zapékací misku s vysokými stěnami vyložte pečicím papírem a troubu zapněte, aby se předehřála na 170 °C. Příprava koláče je totiž velmi snadná a rychlá, a kdybyste rozehřívali troubu až po zadělání těsta, akorát byste se zdržovali.

2. KROK

Do hluboké mísy prosejte přes jemné sítko mouku a prášek do pečiva a obě přísad důkladně promíchejte. V jiné misce smíchejte vyklepnuté vajíčko s cukrem a šlehejte je metličkou, dokud se cukr úplně nerozpustí a vajíčka se nezmění na hustou, bělavou a pěnivou hmotu. Přidejte k vaječné směsi sto mililitrů vody a stejné množství rostlinného oleje, promíchejte a pak po částech zapracujte do hmoty také prosátou směs mouky a prášku do pečiva.

3. KROK

Když získáte jednolité těsto, vlijte asi něco málo přes polovinu těsta do připraveného plechu nebo pekáčku. Zbylé těsto pak smíchejte s kakaovým práškem, důkladně rozmíchejte, abyste získali tmavě hnědou hmotu a tu cik cak nalijte ve flecích na bílé těsto v plechu.

4. KROK

Do hrnce nalijte dvě třetiny odměřeného mléka a přiveďte ho na mírném ohni k varu. Zbylé množství mléka smíchejte s pudinkovým práškem a cukrem a tuto směs důkladně rozmíchejte tak, aby v ní nezůstaly žádné hrudky. Když mléko v hrnci začne bublat, přilijte k němu rozmíchaný pudink s cukrem a za stálého míchání vařte směs až do zhoustnutí. Pudink pak nalijte na těsto v plechu a vložte koláč do předehřáté trouby péct asi 25 až 30 minut (propečení zkontrolujte zapíchnutým párátkem. Pokud je suché, je dopečeno, pokud je mokré a ulpívají na něm kousky těsta, ještě chvilku dopečte).

5. KROK

Hotový koláč nechte úplně vychladnout. Mezitím vyšlehejte smetanku s moučkovým cukrem do jemné, tuhé a nadýchané pěny a poté, co dort vychladne, jím potřete celý jeho povrch rovnoměrnou vrstvou a posypejte mletou skořicí. 

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 331 hlasů
Nahlásit chybu
66 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt