Nemarcipánové brambůrky s piškotem a vanilkovým krémem

i Zdroj fotografie: Jitka Zeiselová
ČAS PŘÍPRAVY
120 minut
ČAS VAŘENÍ
0 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nemarcipánové brambůrky s piškotem a vanilkovým krémem - postup přípravy

Marcipánové brambory jsou klasické cukroví, které ale je ale docela drahé na výrobu. Proto babičky vynalézaly, jak ho připravit levněji, až vznikl recept, který paní Jitka Zeiselová zdědila po své babičce a který sestává jen z běžných a cenově dostupných ingrediencí.
1. KROK

Smíchejte krupičku s moučkovým cukrem, změklým máslem, vodou a mandlovou esencí a vytvořte hladké a homogenní těsto. Zabalte ho do kusu potravinářské fólie a nechte při pokojové teplotě 24 hodin uležet.

2. KROK

Uvařte podle návodu vanilkový pudink ve 400 ml mléka a nechte ho vychladnout. Máslo vyšlehejte se lžící moučkového cukru do pěny a postupně po lžících do něj zašlehávejte vychladlý pudink. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu s kouskem másla a tuto směs zapracujte do připraveného krému. Nakonec vmíchejte dle chuti trochu rumu. Ten nejen dodá pikantní příchuť, ale i poněkud prodlouží trvanlivost krému. I tak je ale určený pro rychlou spotřebu, a proto jej nedělejte příliš dlouho dopředu.

3. KROK

Berte dětské piškoty a po dvojicích je slepujte připraveným krémem, vyskládejte je na tác a dejte je do lednice ztuhnout. Připravte si misku se směsí vody a rumu a vedle připravené krupičkové těsto. Z něj uždibujte kousky a zformujte z nich v ruce placičku. Dvojici slepených piškotů namočte do rumu s vodou a zabalte ji do připraveného kousku těsta, které následně uzavřete do tvaru kuličky a obalte v kakau nebo v rozdrceném Granku.

4. KROK

Hotové brambůrky vložte do papírových košíčků a podávejte.

Z uvedeného množství ingrediencí připravíte kolem 30 až 35 kusů nemarcipánových brambor.

Co si myslíte o receptu?
5/5 (83%) 119 hlasů
Nahlásit chybu
93 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt