Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečená roláda z cukrářských piškotů s Nutella krémem

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Nepečená roláda z cukrářských piškotů s Nutella krémem - postup přípravy

Pokud hledáte inspiraci na opravdu jednoduchý dezert, vyzkoušejte tuto nepečenou roládu z cukrářských piškotů s nutellovým krémem. Její příprava je navíc velmi snadná a rychlá.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Na korpus

Na krém

Na dokončení

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Pracovní plochu nejdříve vyložte potravinářskou fólií. Následně do mísy nalijte mléko, piškoty v něm namočte a vyskládejte je na fólii.

2. KROK

Do hrnce nalijte 500 ml mléka, přidejte do něj máslo a nechte ho rozehřát. Mezitím do mísy rozklepněte vejce a přisypte do nich cukr a hladkou mouku. Směs poté pečlivě promíchejte.

3. KROK

Vaječnou směs nalijte do hrnce a pečlivě vše promíchejte pomocí metličky. Poté do ní vmíchejte Nutellu a směs vařte přibližně 15 minut. Následně krém nechte vychladnout.

4. KROK

Nutellový krém nalijte na vyskládané piškoty a rozetřete ho po celé ploše. Roládu poté pomocí potravinářské fólie  smotejte a uložte ji na 2 hodiny do lednice.

5. KROK

Smetanu ke šlehání vyšlehejte do tuha. Roládu vyjměte z lednice, vybalte ji z fólie a následně ji potřete šlehačkou po celé ploše. Následně pomocí vidličky vytvořte okrasné vroubky.

6. KROK

Roládu posypte nastrouhanou čokoládou, nakrájejte ji na kousky a můžete ji servírovat. Podávat ji můžete s čerstvým ovocem.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Cookrate – Cakes

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů