Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečený dort s banány a čokoládou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Nepečený dort s banány a čokoládou - postup přípravy

Skvělý nepečený dort lze připravit na základě cukrářských piškotů. Kombinuje se v něm chuť čerstvých banánů a domácího čokoládového krému.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Asi čtvrt litru mléka si nalijte do misky, budete do něho namáčet cukrářské piškoty. Připravte si dortovou formu 27 x 18 centimetrů a vymažte její boky trochou oleje. Poté si vyměřte piškoty na dno. Nožem je zkraťte, namočte je krátce do mléka a dejte je do formy. Banány nakrájejte na menší kusy a položte je na piškoty.

2. KROK

Do rendlíku dejte žloutek, vanilkový extrakt a cukr. Vše rozmíchejte, přidejte smetanu a kukuřičný škrob a vymíchejte dohladka. Nakonec přilijte litr mléka a vše smíchejte. Pak postavte hrnec se směsí na kamna a za stálého míchání svařte do pudinku.

3. KROK

Nakonec do něho dejte namíchanou čokoládu a míchejte tak dlouho, dokud se nerozpustí. Nalijte krém do formy na piškoty a navrch dejte další vrstvu namočených piškotů. Nechte dezert několik hodin ztuhnout v lednici.

4. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

6. KROK

Zdroj receptu: Immer Appetitlich

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů