Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Rychlá nepečená střecha s tvarohovým krémem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 2 minuty

Rychlá nepečená střecha s tvarohovým krémem - postup přípravy

Pokud hledáte inspiraci, co připravit své rodině k nedělní kávě, vyzkoušejte nepečenou střechu s tvarohovým krémem. Ozdobit ji můžete čokoládovou polevou a strouhaným kokosem.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Nepečená střecha

Čokoládová poleva

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Tvaroh přendejte do mísy a přidejte k němu změklé máslo. Dochuťte ho cukrem, vanilkovým cukrem a směs utřete nebo vyšlehejte do hladkého krému.

2. KROK

Pracovní plochu vyložte potravinářskou fólií. Do mísy nalijte mléko a postupně v něm namáčejte sušenky. Vyskládejte je vedle sebe ve 3 řadách.

3. KROK

Tvarohový krém namažte pečlivě po celé ploše sušenek a do středu položte oloupaný banán. Krajní sušenky po bocích pomocí potravinářské fólie spojte a vytvořte tak střechu.

4. KROK

Střechu zabalte do potravinářské fólie, vložte ji na 20 minut do lednice a nechte ji ztuhnout. Mezitím do mísy nasypte kakao a cukr. Do směsi přilijte rozpuštěné máslo a teplé mléko.

5. KROK

Vše pečlivě promíchejte a směs nechte krátce zahřát v mikrovlnné troubě. Střechu vyjměte z lednice, vybalte ji z fólie a přendejte ji na podložku. Poté ji polijte čokoládovou polevou po celé ploše.

6. KROK

Střechu posypte strouhaným kokosem, přendejte ji do lednice a nechte ji ztuhnout po dobu 90 minut. Poté ji nakrájejte a můžete ji ihned servírovat.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Natalia jetel recepty

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů