Nepečené bonbony s datlovou náplní

ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečené bonbony s datlovou náplní - postup přípravy

Skvělým vánočním cukrovím mohou být neodolatelné bonbony plněné směsí z datlí. Jsou zdobené čokoládou, můžete však popustit uzdu své fantazie a vyšperkovat je čímkoliv jiným, co vás napadne.
1. KROK

Datle vypeckujte a dejte do hrnce na pařák. Pak je nechte 20 minut napařovat pod poklicí. Poté je dejte do mixéru, přidejte máslo, trochu skořice a dochuťte je vodou z pomerančových květů (lze vynechat). Poté vše rozmixujte do hladka a náplň dejte minimálně na hodinu vychladnout do lednice.

2. KROK

Křehké sušenky bez cukru dejte do mixéru a rozmixujte je na jemno. Pak přidejte postupně 6 lžic medu, po dvou lžících vše promíchejte rukou. Nakonec by mělo vzniknout hutné těsto. To rozdělte, dejte mezi potravinářskou folii a vyválejte na obdélníkovou placku.

3. KROK

Z náplně udělejte váleček a dejte ji po celé délce na sušenkový obdélník. Pak vše za pomoci fólie srolujte a hotovou rolku poválejte rukama na pracovní desce, aby se spoj těsta nerozbaloval. Proces zopakujte se zbytkem těsta a náplně. Hotové rolky dejte na několik minut do lednice.

4. KROK

Mezitím rozpusťte ve vodní lázni hořkou čokoládu a naneste ji poté na vršek všech rolek. Dle libosti je ještě ozdobte rozpuštěnou bílou čokoládou v cukrářském pytlíku, můžete si pomoct i špejlí. Po zatuhnutí nakrájejte rolky na vámi požadovanou velikost a podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 395 hlasů
Nahlásit chybu
95 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt