Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečené Ferrero Rocher poháry

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut

Nepečené Ferrero Rocher poháry - postup přípravy

Pokud hledáte recept na ten nejlepší nepečený dezert, rozhodně vyzkoušejte tyto Ferrero Rocher poháry, které chutnají naprosto skvostně. Jejich příprava není vůbec složitá a zvládne je i úplný začátečník.

Ingredience pro:
5 sklenic
+ -

Na dokončení

Nutellový krém

Čokoládová ganache

Vanilkový krém

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Čokoládové sušenky přendejte do mixéru a rozmixujte je najemno. Na dno 5 pohárů nasypte část sušenek a 1 lžíci odložte stranou.

2. KROK

Do větší mísy nalijte smetanu ke šlehání, přidejte do ní cukr a Nutellu. Poté vše vyšlehejte do tuhého krému, který přendejte do cukrářského sáčku. Následně ho nastříkejte do pohárů na sušenky.

3. KROK

Čokoládu nasekejte najemno a poté ji vsypte ho horké smetany ke šlehání. Následně ji míchejte, dokud se nerozpustí. Poté ji přelijte do cukrářského sáčku a nastříkejte ji krém.

4. KROK

Poháry přendejte do lednice a čokoládovou ganache nechte ztuhnout po dobu 30 minut. Mezitím opražte dozlatova nasekané lískové ořechy na suché pánvi.

5. KROK

Opražené ořechy nasypte na ztuhlou ganache. Do mísy nalijte smetanu ke šlehání, přidejte do ní cukr a vanilkový extrakt a vyšlehejte ji do tuhého krému, který následně přendejte do cukrářského sáčku s ozdobnou špičkou.

6. KROK

Krém nastříkejte na opražené oříšky. Následně ho lehce posypte zbylými sušenkami a nakonec pohár ozdobte čokoládovou pralinkou. Poté je můžete ihned servírovat.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Easy & Yummy

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů