Nepečené sušenkové koule s banánem obalené v kokosu

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečené sušenkové koule s banánem obalené v kokosu - postup přípravy

Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu. Pokud se poohlížíte po nějakém nepečeném cukroví, které by obohatilo vaši nabídku, ale jeho příprava nezabrala příliš mnoho času, úsilí a peněz, pak jste na správném místě. Našli jsme pro vás báječný recept na nepečené cukroví. Jedná se vlastně o sušenky smíchané s banánem. Tvarované do kulata a máčené v kokosu.
1. KROK

Rozbalte dva balíčky sušenek, jejichž množství by mělo odpovídat asi 330 gramům. Nalámejte je na menší kousky do misky elektrického mlýnku a rozemelte je na jemný prach. Sušenkovou drť vsypte do hluboké misky.

2. KROK

Připravte si tři dobře vyzrálé banány, které jsou na omak měkké, jejich slupka začíná lehce hnědnout, ale dužnina uvnitř je stále světlá. Oloupejte z nich slupku a položte je nejlépe na talíř. Pak vezměte drtič na brambory a s jeho pomocí banány rozdrťte na kaši. Pokud nemáte drtič na brambory, vystačíte si i obyčejnou vidličkou. Ale i když ho máte, nakonec stejně použijte vidličku, abyste získali z banánů opravdu jemnou a homogenní kaši. Této konzistence prostým drtičem nedocílíte.

3. KROK

Banánovou kaši vlijte do mísy k sušenkové drti a nejlépe ručně začněte hmotu míchat a hníst, abyste vytvořili soudržné, pružné a nelepivé těsto.

4. KROK

Nyní si připravte misku se strouhaným kokosem a volný talíř. Z banánového těsta odebírejte menší kousky o velikosti dlaně a formujte z nich kuličky. Každou obalte ve strouhaném kokosu a položte ji na talíř. Stejným způsobem zpracujte i zbylé množství těsta. Pokud vám zbyly nějaké sušenky navíc, můžete kuličky namísto kokosu obalit v sušenkové drti, anebo případně také v drcených oříšcích, čokoládové polevě nebo v různých druzích cukrářského zdobení, abyste vytvořili ještě dekorativnější dezert, který ozdobí třeba sváteční vánoční stůl. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 1116 hlasů
Nahlásit chybu
150 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt