Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečený domácí dezert Kinder Bueno

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Nepečený domácí dezert Kinder Bueno - postup přípravy

Pokud toužíte po dezertu, který připomíná oblíbené Kinder Bueno, vyzkoušejte tento recept. Nepečený dezert je plný krému a čokolády jistě potěší všechny milovníky této sladké dobroty.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Na korpus

Na krém a posypku

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Dno obdélníkové formy o velikosti 30×23 cm vyložte pečicím papírem. Čokoládu společně se smetanou nechte rozpustit v mikrovlnné troubě po dobu 2 minut nebo ve vodní lázni. Kraje oplatků namočte do čokolády a vykládejte je do formy.

2. KROK

Pudingový prášek smíchejte s 50 g cukru, vanilkovým cukrem, 100 ml mléka a dobře promíchejte. Do hrnce nalijte zbylé mléko a přiveďte ho k varu. Jakmile začne vřít, přilijte směs s pudingovým práškem a za stálého míchání nechte zhoustnout.

3. KROK

Hotový puding přikryjte potravinářskou fólií, aby se nevytvořil škraloup, a nechte ho vychladnout. Jakmile vychladne, postupně ho zašlehejte do mascarpone, aby vznikl hladký krém. Šlehačku vyšlehejte do tuha a postupně ji pomocí stěrky vmíchejte do pudingového krému.

4. KROK

Do hrnce přisypte zbývajících 70 g cukru a na nízkém plameni ho nechte rozpustit. Jakmile bude karamel hotový, přidejte lískové ořechy a promíchejte. Hotovou směs nalijte na pečicí papír, rozetřete ho do stran a nechte zcela vychladnout.

5. KROK

Polovinu karamelových ořechů nalámejte, vložte je do mixéru a rozmixujte na malé kousky. Poté je vmíchejte do krému a přendejte ho do formy na vyskládané oplatky. Důkladně ho rozetřete do všech stran a nechte ztuhnout v lednici do dobu 60 minut.

6. KROK

Zbytek čokolády, ve které jste namáčeli oplatky, znovu rozpusťte. Nalijte ji na vychladlý krém a důkladně ji rozetřete do všech stran. Druhou polovinu karamelových ořechů nasekejte na větší kousky a posypte jimi hotový dezert. Opět nechte dezert vychladnout v lednici po dobu 60 minut.

7. KROK

Dlouhý nůž namočte do horké vody, otřete ho a hotový dezert nakrájejte na pravidelné obdélníky a servírujte.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: Cookrate – Cakes

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů