Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Plněné kakaové ořechy se skořicí

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Plněné kakaové ořechy se skořicí - postup přípravy

Pokud hledáte inspiraci, jaké vánoční cukroví ještě letos upéct, vyzkoušejte recept podle paní Andy z facebookové stránky Andy vaří pro zdraví. Plněné ořechy s čokoládovým krémem se stanou ozdobou vašeho svátečně prostřeného stolu.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

V míse smíchejte prosátou hladkou mouku, změklé máslo, moučkový cukr, mleté vlašské ořechy, kakao a skořici. Vše pečlivě promíchejte a vytvořte hladké a nelepivé těsto.

2. KROK

Těsto zabalte do potravinářské fólie a nechte ho odpočinout alespoň hodinu v lednici. Poté těsto naplňte do formiček ve tvaru ořechu a přendejte je na plech.

3. KROK

Plech vložte do předehřáté trouby na 180 °C a ořechy pečte 10–12 minut, dokud nebudou zlatavé. Poté je vyjměte z trouby a nechte je zcela vychladnout.

4. KROK

Na půlku ořechové sušenky nastříkejte čokoládovým krémem s mletými ořechy a přiklopte ho druhou půlkou. Před servírováním je můžete lehce posypat moučkovým cukrem.

5. KROK

Tip: Ořechy můžete naplnit také vanilkovým, kávovým nebo karamelovým krémem. 

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Více autorčiných receptů najdete na její facebookové stránce Andy vaří pro zdraví.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů