Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Smetanová zmrzlina se sušenkami Oreo

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Smetanová zmrzlina se sušenkami Oreo - postup přípravy

Letní měsíce se kvapem blíží a s nimi i mlsání nejrůznějších zmrzlin. Ovšem tuto osvěžující dobrotu si nemusíte kupovat. Domácí je totiž daleko chutnější a zdravější! Inspirujte se například receptem na smetanovou zmrzlinu s oblíbenými sušenkami Oreo.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Začněte tím, že si v hrnci se silnějším dnem vyšleháte vaječné žloutky spolu s moučkovým cukrem a změklým máslem. Poté směs dejte na mírnější plamen a zahřívejte při stálém míchání. Proces ovšem můžete stejně dobře zvládnout ve vodní lázni. Tak předejdete možnému připalování hmoty. Dále přidejte k surovinám i kousky kvalitní bílé čokolády a pečlivě promíchejte. Nakonec krém v míse či hrnci ponořte do nádoby se studenou vodou a nechte chladit.
Nyní si k ruce vezměte důkladně vychlazenou smetanu a vyšlehejte ji mixérem do tuhého a nadýchaného sněhu. Poté k ní přimíchávejte pomocí mixéru nebo metličky studený čokoládový krém.

Až bude hmota homogenní, dejte ji na chvíli do mrazáku a podrťte si sušenky Oreo na menší kousky v pevnějším sáčku pomocí paličky na maso. Sušenkové drobky nakonec zakomponujte do smetanové zmrzliny spolu s jemně nadrcenou mléčnou čokoládou.

Hotovou zmrzlinovou směs s čokoládovými sušenkami Oreo dejte zpět do mrazáku a nechte tuhnout ideálně přes noc. Poté podávejte například s čerstvým a pokrájeným ovocem typu jahody, banány nebo borůvky. Možné je zmrzlinové kopečky přelít i čokoládovou omáčkou nebo tou karamelovou.

Přejeme vám dobrou chuť.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů