Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Ořechové hvězdičky s krémovou náplní

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Ořechové hvězdičky s krémovou náplní - postup přípravy

I vánoční cukroví může být jednoduché a rychle připravené, takovým příkladem mohou být ořechové hvězdičky s krémovou náplní. Sušenkové těsto připravíte během pár minut z několika základních surovin, krémová náplň je ještě jednodušší, stačí vám na ní oříšková čokoláda a smetana.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Hvězdičky

Náplň

Poleva

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

Mouku, mleté ořechy, cukr a kypřicí prášek smíchejte ve větší míse. Přidejte vejce a studené máslo nakrájené na kostky. Rukama vypracujte hladké nelepivé těsto.

2. KROK

Těsto zabalte do potravinářské fólie a nechte vychladit v ledničce. Mělo by odpočívat minimálně dvě hodiny, v ideální případě přes noc.

3. KROK

Čokoládu s celými  lískovými ořechy nakrájejte na kousky. Přesypte je do větší mísy a zalijte horkou smetanou. Míchejte, dokud se čokoláda nerozpustí a nevznikne krémová náplň.

4. KROK

Vychlazené těsto propracujte a rozválejte na placku silnou asi 4–5 mm. Vykrajujte hvězdičky anebo jiné tvary, které se budou dobře slepovat anebo které máte rádi.

5. KROK

Vykrájené sušenky skládejte na plech vyložený pečicím papírem. Mezi jednotlivými kousky nechávejte prostor. Celý plech se sušenkami nechte ještě asi 15 minut vychladit v lednici.

6. KROK

Sušenky pečte v troubě vyhřáté na 180 °C asi po dobu 7–8 minut. Neměly by ztmavnout, měly by si spíše zachovat světlou barvu. Po upečení nechte sušenky zcela vychladnout.

7. KROK

Upečené hvězdičky slepujte připravenou čokoládovo-ořechovou náplní. K plnění můžete použít cukrářský sáček. Náplně dávejte přiměřené množství, aby nevytékala.

8. KROK

Slepené sušenky nechte ztuhnout. Poté je z poloviny namáčejte v rozpuštěné čokoládové polevě. Případně je můžete také dozdobit mletými ořechy či cukrářským zdobením.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK

Zdroj receptu: CookBakery

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů